Barvy
Vraník
Vraník nemá žádné barevné odstíny. V zimě někteří vraníci obrůstají hustou podsadou mají nádech do šeda, v létě je jejich srst čená nazývají se letními vraníky.
Ryzák
Srst, hříva a ocas jsou v rezavé (červené) barvě. Ryzáci mají různé odstíny tmavší, světlejší. Spodek končetin a hřívy můžou být světlejší či tmavší nikdy né černé.
Isabela (žluťák)
Isabela má srst žluté barvy ve více odstínech, žíně a spodky končetin jsou v téže barvě nebo jsou převážně světlejší někdy i tmavší nikdy né černé. Kopyta jsou často žlutá oči jsou často rybí (bledě šedomodré).
Plavák
Plavák má srst žlutou v různých odstínech, žíně a spodky nohou jsou černé, vyjímečně tmavě šedohnědé. Plaváci mají na hřbetě úhoří pruh (hřbetní pruh), kdyby úhoří pruh chyběl tak musí být zaznamenán jako vrozená odchylka.
Hnědák
Hnědák má hnědou barvu, žíně a končetiny jsou v černé barvě. Na končetinách mohou mít odznaky.
Bělouš
Vybělující - hříbata se rodí tmavá až černá, po prvním přelínání mají srst tmavošedou a narůstají jim bílé chlupy mezi těmito tmavými chlupy. Vybělují postupně. V 8 letech svého věku dosáhnou bílého zbarvení. Znám kobylku, která vyběluje ještě teď a její přes 20 let.
Nevybělující - hříbata se rodí tmavošedá a brzy jim v tmavošedé srsti narůstají chlupy bílé.
Další barvy koní: albín, hermelín, strakoš
U koní, kteří mají v barevné srsti malé množství bílých chlupů, se hovoří o prokvelosti.
Grošování
Objevuje se často u běloušů a hnědáků.
Koně mají v určitých tělesných partiích kruhovité tmavé skvrny se světlým středem, často v síťovém rozložení.